Bar v kanceláři? Nutnost gentlemana

Jsme generální sponzor Logo Miss Face

V našem minulém článku jsme vám dali pár tipů na to, jak udělat zasedací místnost tak, aby se stala šperkem vaší firmy.

V tom dnešním se podíváme na bar v kanceláři. Jedna otázka k zamyšlení – máte vhodný prostor pro občerstvení vašich obchodních partnerů při dlouhých jednáních? A co teprve pro přípitek nad vzájemně uzavřeným obchodem? Pokud je vaše odpověď záporná, zbystřete. Bar v kanceláři byste právě z těchto důvodů neměli opomíjet. Ba naopak je důležité mu věnovat patřičnou pozornost.

Samostatný prostor nebo součást zasedací místnosti?

Na tuto otázku se nedá stoprocentně odpovědět. Záleží vždy na vašich možnostech, respektive na možnostech prostoru. Máte-li k dispozici prostor, který může posloužit jako bar, určitě je vhodnější jít touto cestou. Pokud tuto možnost ale nemáte a jste nuceni využít např. koutek v zasedací místnosti, nezoufejte. I v tomto případě je možné vytvořit reprezentativní zákoutí.

O dining space jste slyšeli?

Jak už nadpis správně napovídá, jedná se o místnost určenou ke stravování, často spojenou s zasedací místností, pouze oddělenou např. posuvnými dveřmi. Dochází zde k soukromému podávání firemních obědů, večeří a cateringu. Vašim hostům nic nebrání v přirozeném přesunu do uvolněného prostředí prakticky kdykoliv.

Cílem tohoto prostoru je navození neformální přátelské atmosféry, která umožňuje osobnější konverzaci a tedy prohlubování osobních vazeb. Což je důležité a žádoucí.

Dining space je strategické rozdělit do několika částí – sezení u baru, větší prostor u jídelního stolu, případně rozdělení na několik konferenčních zákoutí s křesílky pro 3 – 4 osoby. V žádném případě by dispozice takto pojatého dining space neměla působit odděleně. Cílem je vytvořit intimní zákoutí pro více konverzací celé společnosti.

Jak vybavit bar?

Bar bude bez pochyby hojně navštěvovanou součástí dining space. Je důležité ho dostatečně vybavit. Chybět by neměl kávovar, vinotéka, drinky a umožnit by měl sezení pro alespoň čtyři hosty. Měl by počítat s prostorem pro obsluhu.

V baru gentlemena by určitě nemělo chybět šampaňské, prémiový alkohol, nealkoholické nápoje ve skle, ubrousky a především pak pohodlné sezení.

Vhod přijdou také pochutinky v drobných baleních – čokoláda k rumu, sušenky ke kávě, oříšky, dále čerstvé ovoce a pokud možno květiny, které prostor provoní.

Vhodnými doplňky jsou také knihy, ocenění společnosti, periodika s inzercí firmy či rozhovory s majiteli a umělecká díla souladící s prostorem a filozofií společnosti.

Nezapomínejme ani na vhodné zastínění, ventilaci a klimatizaci. Klima v prostoru bude výrazně ovlivňovat atmosféru.

A jak se postavit ke kouření?

V dnešní době vaporizérů a elektronických cigaret nebude tak akutní řešit otázku kouření. Vždy ale záleží na investorovi, zda chce svým hostům z řad kuřáků dopřát možnost uvolnění s cigaretou či doutníkem.

Pokud byste se rozhodli kouření ve vašem prostoru zavrhnout, buďte připraveni alespoň stojacím popelníkem v zastřešené části exteriéru.

Pokud si v rámci svého prostoru nemůžete takto velkorysé pojetí dovolit, neházejte flintu do žita. I vkusně a dobře vybavený servírovací stolek může působit efektně.

Vybavení cateringové místnosti?

Základem je samozřejmě chladící jednotka (ať už vinotéka nebo minibar) s tvorbou ledu; kávovar, servírovací potřeby a vhodné ozvučení.

Pro větší prostory klienti často požadují zobrazovací techniku (velký monitor, TV nebo projektor) umožňující telekonference či doplňkové prezentace. Vhodnou volbou jsou takzvaná inteligentní zrcadla, která v neaktivním režimu vypadají jako zrcadla v designovém rámu, zároveň ale umožňují přehrávání médií z USB nebo přes Wifi.

Pokud již nyní přemýšlíte, jak byste mohli váš prostor pro bar v kanceláři zvelebit, kontaktujte nás. Rádi vám na základě konkrétnějších informací vytvoříme návrh designu interiéru, vizualizaci a vybavíme vším potřebným.

Opět jsme pro vás připravili ukázky luxusních barů gentlemana

Zdroj obrázku: www.home-designing.com

Zdroj obrázku: pin-insta-decor.com

Zdroj obrázku: iluxus.cz

Zdroj obrázku: www.mensjournal.com

Zdroj obrázku: robbreport.com

Zdroj obrázku: www.curbed.com

Zdroj obrázku: cz.pinterest.com

Zdroj obrázku: agentlemans.world

Zdroj obrázku: agentlemans.world

Příspěvek byl publikován 6. 12. 2017